Press "Enter" to skip to content


Co jíst velryby

Jeden z predátorů oceánů je velrybu. Řečeno stručně, velryby jsou masožraví savci oceánů a krmiv na jiných mořské savce a mořští ptáci. Oni také pochutnat na nejrůznějších ryb např. losos tresky, platýze, sledě, štikozubec a páchl. Příležitostně velryby hody o mroži, moře vydry, tučňáci, tuleni a moře lvi. Někdy se také vyživují na chobotnice, chobotnice a mnoho dalších drobných mořských tvorů.

Strava velryb liší region od regionu. Například kosatka s bydlištěm ve antarktické oblasti jí přibližně 65% ryb, 25% mořských živočichů včetně mořských savců a přibližně 10% olihně. Nicméně, ones viděn blízko Alaska v Beringově moři jíst 65% rybičky, 20% kalamáry a 15% mořských savců.

Mořských biologové a vědci odhad baleen velryby jíst přibližně 4% jejich tělesné hmotnosti během jejich krmení sezóně že je většinou v létě. Pak oni cestují pro příští šest-osmměsíce pro chov.

Bylo odhadnuto že modré velrybu by vyžadovat téměř 4000 kg korýšů takových jako krill každý den během krmení období. Vědci debatují, modrá velryba vyžaduje, 1000 kg potravin, které mají naplnit svůj žaludek najednou.

Během krmení sezóny, šedé velryba sní kolem 1,100 kg potravin v den.

V stručnosti, by dospělý velrybštinou jíst 4% jeho tělesné hmotnosti zatímco plně odstavená velryba telete by spotřebuje přibližně 10% jejich tělesné hmotnosti.