Press "Enter" to skip to content


Co Zebry Eat

Zebry, s jejich vzhled podobat že koní a jejich unikátní černobílý striping vzor, jsou sociální zvířata žijící v malých nebo velkých skupinách. Většina z nás, byla zavedena následujících savců po prvních let školních. Já vím, už si vzpomněl si říkal Z pro Zebra!

Co zebry jíst? Here je odpověď. Zebry jsou grazers. Keře, větvičky, kůru a listí tvoří jejich potravinářských. Jejich zažívací ústrojí a metabolismus jim umožní udržet, přestože nízká výživou potraviny, která tvoří jejich stravě. Typicky, zebry seek zelený pastviny. Během suchých měsíců roku, oni vzkvétají díky suché trávě. Zebry mají tendenci zůstat v blízkostí vod otvorů. Oni obývají pastviny, savany, jak také pobřežní a horské regiony a kopcovité.

Nevíte, kde se slovo ‘zebra’ pochází? V jazyce Starém portugalština, slovo ‘zevra’ znamenalo ‘divoké prdele’. Existuje tří druhů zeber, totiž zebra Plains, zebra Grévyho a zebry horské. Zebra zebra pláně a hory se podobat kůň, přičemž podobá zebra Grévyho prdel. The Grévyho a hora zeber jsou ohrožených druhy. Nejlepší můžeme dělat jako lidské bytosti je přestat proniknutím jejich stanovišť a ohrožení jejich životy. Je naší povinností chránit je před vyhynutím.